EKGna Tuwima

Badania EKG w przychodni weterynaryjnej w Zamościu

Badanie elektrokardiograficzne to jedno z podstawowych badań pomagających w ocenie zaburzeń rytmu serca.

Jeśli podczas osłuchiwania pacjenta okaże się, że serce bije niemiarowo, to lekarz może zlecić wykonanie tego badania. Warto jednak pamiętać, że u niektórych gatunków zwierząt naturalnie występuje tak zwana arytmia oddechowa, która świadczy o prawidłowej pracy serca.

Badanie EKG polega na podpięciu czterech elektrod do skóry pacjenta i jest zupełnie bezbolesne. Często wykonywane jest przed planowanym znieczuleniem ogólnym. Do badań EKG wykorzystujemy elektrokardiograf AsCARD Mr. Blue, który umożliwia nieinwazyjną diagnostykę chorób mięśnia sercowego.

Jeśli Państwa podopieczny jest podejrzanie spokojny i nastąpiła u niego zmiana dotychczasowego usposobienia, to nie należy tego ignorować i czekać aż objawy ustąpią. Dotyczy to szczególnie ruchliwych i radosnych z natury psów. Należy też pamiętać, że zwierzęta rzadko okazują cierpienie, nawet podczas ciężkiej choroby. Najlepszym sposobem na wykrycie chorób serca jest obserwacja pupila i niezwłocznie wykonane EKG. 

Jeśli potrzebujedz dotakowyuch informacji o przychodni weterynaryjnej w Zamościu, zapraszamy do strony głównej.

 

Godziny pracy

Pon - Pt 10:00 - 19:00
Sobota 10:00 - 15:00

W PRZYPADKU NAGŁYCH SYTUACJI PEŁNIMY 24-GODZINNY DYŻUR TELEFONICZNY

+48 790 870 373

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj»