Okulistyka dla zwierzątna Tuwima

Najczęstszym objawem problemów zwierzęcia z narządem wzroku jest drapanie się po oku oraz ocieranie się nim o przedmioty. Powodem do niepokoju powinny być także szeroko rozwarte źrenice, które nie reagują poprawnie na światło. Częstymi przypadkami są również zadrapania, zakłucia, zranienie powiek, uderzenia, a nawet wypadnięcie gałki ocznej

Do wizyty u okulisty nie trzeba specjalnie przygotowywać swojego pupila. Diagnostyka polega na badaniu oftalmoskopem tarczy nerwu wzrokowego oraz siatkówki. Sprawdzane jest również ciśnienie wewnątrzgałkowe, do którego wykorzystuje się specjalistyczny tonometr indukcyjny. Czasami konieczne jest także wykonanie odpowiednich testów takich jak test Schirmera i test fluoresceinowy. Testy te można oczywiście wykonać w naszej przychodni weterynaryjnej na Tuwima. Ponadto, oferujemy też szereg innych usług okulistycznych, między innymi:

  • Udrożnienie kanalików nosowo-łzowych.
  • Usunięcie gruczołu trzeciej powieki.
  • Leczenie grudkowego zapalenia trzeciej powieki.
  • Testy z fluoresceiną oraz test łzowy Schirmera.
  • Chirurgiczne usuwanie ektropium i entropium i rzęs
    dodatkowych ciał obcych z worka spojówkowego.
  • Leczenie wrzodów rogówki.

Godziny pracy

Pon - Pt 10:00 - 19:00
Sobota 10:00 - 15:00

W PRZYPADKU NAGŁYCH SYTUACJI PEŁNIMY 24-GODZINNY DYŻUR TELEFONICZNY

+48 790 870 373

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj»