Paszporty i czipowaniena Tuwima

Czym jest czipowanie zwierząt?

Czipowanie zwierząt jest jedną z bardziej skutecznych metod szybkiej identyfikacji bezdomnych, skradzionych, zaginionych i odnalezionych podopiecznych. Warto też pamiętać, że czipowanie jest konieczne w przypadku podróży zagranicznych, ponieważ w paszporcie musi się znaleźć kod kreskowy, który uzyskuje się po wszczepieniu mikroczipa. 

W tym urządzeniu zawarty jest specjalny numer identyfikacyjny, który jest bardzo pomocny w przypadku zaginięcia pupila. Stwarza on szansę na jego łatwiejsze i szybsze odnalezienie.

Implantacja polega na wprowadzeniu mikroczipa do organizmu zwierzęcia za pomocą strzykawki jednorazowego użytku. Zabieg ten przypomina podanie zastrzyku leczniczego i przy jego fachowym wykonaniu jest praktycznie bezbolesny dla zwierzęcia.

Mikroczip jest wszczepiany podskórnie w środkowej części szyi bądź na grzbiecie pomiędzy łopatkami. Nie ulega on zużyciu i nie wymaga wymiany, więc jedna aplikacja wystarczy na całe życie zwierzęcia. Chip jest całkowicie bezpieczny dla zwierzęcia i pozwala niemal natychmiast określić jego numer identyfikacyjny, a tym samym pomaga odnaleźć właściciela.

Zabieg ten nie należy do drogich, a zwierzę od razu po implantacji może udać się ze swoim właścicielem do domu.

Usługi związane z wyrabianiem paszportów i wszczepianiem czipów u zwierząt:

  • Znakowanie zwierząt mikroczipami – transponderami, spełniającymi warunki ISO 11784, ISO 11785.
  • Wydawanie paszportów dla psów, kotów i fretek.
  • Przygotowywanie dokumentacji do wyjazdu zwierząt za granicę.
  • Wykonywania badań klinicznych i zabiegów profilaktycznych bezpośrednio przed wyjazdem.
  • Porady przy zakupie transportera podróżnego.

 

Godziny pracy

Pon - Pt 10:00 - 19:00
Sobota 10:00 - 15:00

W PRZYPADKU NAGŁYCH SYTUACJI PEŁNIMY 24-GODZINNY DYŻUR TELEFONICZNY

+48 790 870 373

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj»